Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Rady dla młodych kierowców

holowanie24

Holowanie aut - blog pomocy drogowej

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Opis bloga

Holowanie aut - blog pomocy drogowej

mój avatar

archiwum

    2016
    Kwiecień

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 34486 osób

Rady dla młodych kierowców

Jazda jest umiejętnością, którą trzeba opanować w możliwie najlepszy sposób, bowiem wiąże się to z bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Niedostateczne umiejętności w czasie jazdy skończyć się mogą śmiertelnym wypadkiem. Wszystkie kraje na całym świecie mają ścisłe przepisy ruchu drogowego a każdy prowadzący jest obligowany do ich przestrzegania. Zasady te mają na celu ochronę życia i mienia.

W czasie nauki jazdy w profesjonalnej szkole nauki jazdy zainteresowany nauczy się podstaw kierowania pojazdem i pozna sposoby poruszania się po drodze. Pośród wszystkich pragnących otrzymać prawo jazdy zauważyć można, iż większość stanowią młodzi ludzie. To często osoby niedoświadczone powodują wypadki, przyczyn może być kilka od niedostatecznych umiejętności do brawury. Aby uniknąć wypadków zaznajom się z kilkoma wskazówkami – w głównej mierze jeżeli jesteś młody i ruszasz w swoją pierwszą długą podróż.

Unikaj decentralizujących Cie osób i rzeczy. Odnotować można, iż spora część wypadków zdarza się kiedy prowadzący nie jest skoncentrowany tym co dzieje się na drodze. Chwila nieuwagi jak korzystanie z telefonu komórkowego czy zmiana płyty Cd w odtwarzaczu może stać się przyczyną kolizji. Nazbyt wielu znajomych rozmawiających bardzo głośno może rozpraszać kierowcę.

Wyśpij się przed wyprawą. Jeżeli jesteś zmęczony albo nie dospałeś to lepiej unikać jazdy. Przyczyną wielu wypadków jest uśnięcie kierowcy za kierownicą.

Nie należy kierować pojazdu po spożyciu alkoholu, doprowadzić to może do utraty kontroli nad pojazdem. Jeżeli nie jesteś trzeźwy a musisz gdzieś dojechać poproś przyjaciela, ażeby Ci w tym pomógł.

Unikaj wszelakich innych czynności. Podczas jazdy skupiaj się tylko na tym co robisz. Nie powinno się wówczas jeść, pić, nakładać makijaż itp.. Cała Twoja koncentracja ma być skierowana na to co dzieje się na drodze.

Artykuł powstał dzięki dowóz paliwa Świerklaniec


19:18:04 12/04/2016 [Powrót] Komentuj