Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Porady jak przyszykować samochód przed okresem zimowym

holowanie24

Holowanie aut - blog pomocy drogowej

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Opis bloga

Holowanie aut - blog pomocy drogowej

mój avatar

archiwum

    2016
    Kwiecień

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 34486 osób

Porady jak przyszykować samochód przed okresem zimowym

Zimowa aura może okazać się trudna dla Twojego samochodu, więc dobrym pomysłem będzie przyszykowanie auta do zimy. Rozsądne będzie sprawdzenie stanu technicznego pojazdu aby zweryfikować, iż będziesz przygotowany do nowych warunków. Zamiast odkładać i wyczekiwać, aż spadnie śnieg, lepiej przygotować auto przed czasem. Dzięki temu można dokonać niezbędnych czynności, które poprawią Twoje bezpieczeństwo na drodze.

Płyny

Uzupełnij płyny samochodowe i upewnij się, iż żaden z przewodów nie ma przecieków. Kup odpowiedni olej silnikowy, taki który nie zmieni swoich cechy pod wpływem ujemnych temperatur.

Konserwacja z zewnątrz

Chociaż trzeba troszczyć się o stan mechaniczny pojazdu, trzeba też zadbać o wygląd zewnętrzny. Poddaj pojazd gruntownemu czyszczeniu lakieru z woskowaniem, by chronić karoserię przed szkodliwym działaniem soli drogowej.

Światła

Dobrym pomysłem będzie dokładne sprawdzenie wszystkich świateł zewnętrznych czy są w dobrym stanie technicznym. Gdy popsuje się pogoda i zacznie padać deszcz, ukaże się mgła albo śnieg trzeba utwierdzić się, że pojazd będzie widoczny na drodze dla innych kierowców. W ten sposób unikniesz przykrych wypadków.

Przednia szyba

Czy wiesz, że drobne pęknięcia na szybie można zamaskować? Teraz jest czas aby to zrobić! Zimowa pogoda może uczynić, że te małe pęknięcia się pogorszą. Lepiej jest zapobiegać i w ten sposób można zaoszczędzić spory rachunek. Upewnij się, ze wycieraczki są w dobrym stanie.

Opony

Radzimy, by założyć opony zimowe – głównie jeżeli mieszkasz na obszarach górskich. Opony zimowe działają świetnie w oblodzonych albo zaśnieżonych warunkach. Całoroczne opony eksploatują się dosyć szybko, lecz również mogą stać się godne inwestycji, jeśli tylko producent gwarantuje ich sprawne działanie podczas złej aury.

Spodziewam się, że te kilka punktów przypomni Ci co należy uczynić przed zimą.

Artykuł powstał przy współpracy z laweta Radzionków


19:19:56 12/04/2016 [Powrót] Komentuj