Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Pośpieszne sprawdzenie stanu technicznego samochodu

holowanie24

Holowanie aut - blog pomocy drogowej

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Opis bloga

Holowanie aut - blog pomocy drogowej

mój avatar

archiwum

    2016
    Kwiecień

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 34486 osób

Pośpieszne sprawdzenie stanu technicznego samochodu

Przeprowadzanie cyklicznych inspekcji auta jest niezmiernie ważne. Jeżeli postanawiasz odleglejszą podróż zawsze należy upewnić się, że samochód gotowy jest do wyprawy. Nawet pośpieszne sprawdzenie stanu technicznego może przyczynić się do zaoszczędzenia czasu, pieniędzy i zdrowia.

Pamiętaj o sprawdzeniu wszystkich płynów, nie tylko ich poziomu a także tego jak wyglądają. Wrażenia ogólne jak odcień pomogą określić wiek i jakość płynu. Jeśli płyn jest zabrudzony będzie to podstawa do jego wymiany.

Piana bądź mleczny wygląd może wskazywać na dostawanie się wody do motoru. Olej silnikowy winien być tłusty, nie ziarnisty, jego zapach nie powinien naśladować spalenizny.

Zaparkuj samochód na równej powierzchni. Zaciągnij hamulec postojowy i wyjmij kluczyki ze stacyjki.

Sprawdzić pojazd pod spodem. Zwróć czujność na wszelakie uszkodzenia i brakujące elementy. Sprawdź oznaki przecieków jak mokre plamy czy kałuże.

Sprawdź poziom oleju w motorze. Uczynić to możesz przy użyciu specjalnego bagnetu sięgającego do wewnątrz bloku silnika. Nie zapominaj, iż przed testem bagnet trzeba oczyścić. W razie potrzeby uzupełnij braki.

Sprawdź poziom płynu hamulcowego używając oznaczenia min/max w zasobniku. Jeśli będzie trzeba go odrobinę dolać, musisz mieć w pamięci aby użyć właściwego.

Sprawdź poziom płynu wspomagania układu kierowniczego.

Sprawdź pasy. Zwróć uwagę na pęknięcia lub wyraźne braki. W razie potrzeby powinno się je wymienić.

Sprawdź akumulator. Częstą przyczyną niewłaściwej pracy baterii jest korozja na zaciskach, którą można usunąć. Zweryfikuj, iż oba podłączenia są mocne, nie powinieneś być w stanie nimi poruszać po podłączeniu. Jednak zwróć baczność, by nie dokręcać ich nadmiernie mocno – nie złam zacisku.

Sprawdź chłodnicę. Zwróć uwagę na poziom płynu studzącego w pojemniku przelewowym. Jeśli będzie trzeba dolać chłodziwa zweryfikuj, iż zakupiony płyn jest zgodny z w obecnej chwili wykorzystywanym.

Sprawdź opony. Stan ich bieżnika a także ciśnienie – w razie potrzeby ważne będzie dopompowanie.

Sprawdź czy klakson, wycieraczki, wentylator i wszystkie inne funkcje działają prawidłowo.

Po tej kontroli będziesz przyszykowany do podróży. Awaria może się przytrafić zawsze jednak w odpowiednio utrzymanym pojeździe przydarza się rzadziej, samochód będzie funkcjonował dłużej i lepiej.

Wpis powstał dzięki pomoc drogowa Knurów


19:21:51 12/04/2016 [Powrót] Komentuj