Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kolizjom

holowanie24

Holowanie aut - blog pomocy drogowej

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Opis bloga

Holowanie aut - blog pomocy drogowej

mój avatar

archiwum

    2016
    Kwiecień

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 34165 osób

Kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kolizjom

Statystyki podkreślają, iż wypadki powodują przeważnie osoby młode. Kluczowym powodem jest nieroztropność, brak szacunku do zasad i przepisów drogowych. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, niektóre wypadki są nieuchronne, lecz są też i takie, których można uniknąć jeśli tylko kierowca zachowa właściwą baczność. Skrajną rzeczą jest, aby każdy kierujący był postacią odpowiedzialną.

Oto parę wartościowych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kolizjom.

Miej otwarte oczy na to co dzieje się na drodze. Pamiętaj, ze podczas jazdy kompletna Twoja baczność winna być oddana na poradzenie. Banalnie jest się rozproszyć tym co dzieje się w aucie, lecz prowadzący powinien być odpowiedzialny względem zadania prowadzenia pojazdu. Auta nie są miejscem dla czynności wielozadaniowych, z tego powodu należy powstrzymać się od robienia innych rzeczy.

Unikaj rozmów przez telefon w aucie. Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych w czasie jazdy. Używać telefonów z funkcją głośnomówiącą, a najlepszą rzeczą jaką można zrobić to wyłączenie komórki.

Nie zmieniaj muzyki zbyt często. Choć to nie wskazane, aby w aucie słuchać muzyki podczas jazdy to nikt do tego się nie stosuje. Jeżeli już korzystasz z radia, nie zajmuj się nim zbyt często. Przyszykuj listę ukochanych utworów, nagraj ją na płytę i trzymaj na boku do codziennego użytku.

Nigdy nie pij alkoholu w samochodzie. W ten sposób dochodzi do całego szeregu wypadków. Nie tylko niesie to za sobą wiele niebezpieczeństw, ale można również stracić prawo jazdy. Jeżeli już musisz pić skorzystać z transportu publicznego.

Bierz pod uwagę ograniczenie szybkości. Wszyscy wiemy, że samochód jadący z duża szybkością intensyfikuje ryzyko wypadków, z tego powodu trzeba zawsze przestrzegać ograniczeń szybkości.

Tekst powstał dzięki assistance Świerklaniec

 


19:26:08 12/04/2016 [Powrót] Komentuj